Ceska fotbalova liga
Czech Republic
League level:
Third Tier
- Number of teams: 32 teams
- Players: 734
- Foreigners: 120 Players 16.3%
- ø-Market value: €14k
- ø-Age: 24.3
Matchday 9 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
SK Ben | 2:1 | Domaz. | ||
Sat
Oct 5, 2019
- 10:15 AM
|
||||
105 · Marek Pilny | ||||
Course of play | ||||
56' | 1:0 | |||
1:1 | 77' | |||
85' | 2:1 | |||
JAB B | 1:0 | FKP | ||
Sat
Oct 5, 2019
- 10:15 AM
|
||||
212 · Lukas Raplik | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
Motor. | 2:1 | SLA B | ||
Sat
Oct 5, 2019
- 10:15 AM
|
||||
328 · Drahoslav Drabek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
34' | 1:1 | |||
58' | 2:1 | |||
K.Dvur | 1:0 on pens | FCVP B | ||
Sat
Oct 5, 2019
- 10:30 AM
|
||||
200 · Ondrej Cerny |
FC Slo | 2:0 | Zapy | ||
Sat
Oct 5, 2019
- 4:00 PM
|
||||
240 · Tomas Tesar | ||||
Course of play | ||||
49' | 1:0 | |||
67' | 2:0 | |||
TJ Jis | 1:0 | PCE B | ||
Sat
Oct 5, 2019
- 4:00 PM
|
||||
350 · Michael Kvitek | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
1.FK P | 4:0 | Rakov. | ||
Sun
Oct 6, 2019
- 10:00 AM
|
||||
100 · Vit Nedved | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
26' | 2:0 | |||
47' | 3:0 | |||
52' | 4:0 | |||
FCHK B | 3:4 on pens | FK Zbu | ||
Sun
Oct 6, 2019
- 10:15 AM
|
||||
182 · Lubomir Rehacek | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
1:1 | 18' | |||
28' | 2:1 | |||
32' | 3:1 | |||
3:2 | 47' | |||
3:3 | 62' | |||
FK Chl | 5:1 | Broza. | ||
Sun
Oct 6, 2019
- 10:15 AM
|
||||
264 · Ladislav Szikszay | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
30' | 2:0 | |||
61' | 3:0 | |||
65' | 4:0 | |||
75' | 5:0 | |||
5:1 | 90' | |||
FCSL B | 1:4 | TJ Sok | ||
Sun
Oct 6, 2019
- 10:15 AM
|
||||
135 · Jan Aubrecht | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
0:2 | 29' | |||
37' | 1:2 | |||
1:3 | 57' | |||
1:4 | 74' | |||
K.Vary | 4:3 | Admira | ||
Sun
Oct 6, 2019
- 10:30 AM
|
||||
202 · Marek Radina | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
16' | 1:1 | |||
1:2 | 24' | |||
43' | 2:2 | |||
2:3 | 58' | |||
67' | 3:3 | |||
87' | 4:3 | |||
TEP B | 1:5 | DUK B | ||
Sun
Oct 6, 2019
- 10:30 AM
|
||||
87 · Vaclav Kubec | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
0:2 | 35' | |||
0:3 | 40' | |||
0:4 | 52' | |||
0:5 | 73' | |||
87' | 1:5 | |||
FC MAS | 4:0 | Pisek | ||
Sun
Oct 6, 2019
- 4:00 PM
|
||||
860 · Zdenek Simek | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
37' | 2:0 | |||
56' | 3:0 | |||
74' | 4:0 | |||
Stecho | 0:3 | ACS B | ||
Sun
Oct 6, 2019
- 4:00 PM
|
||||
500 · Olga Zadinova | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
0:2 | 55' | |||
0:3 | 73' | |||
Hosto. | 0:2 | Loko | ||
Sun
Oct 6, 2019
- 4:00 PM
|
||||
180 · Zdenek Mudra | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
0:2 | 82' | |||
FKMB B | 8:3 | Bohemi | ||
Mon
Oct 7, 2019
- 1:00 PM
|
||||
90 · Michal Urban | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
39' | 1:1 | |||
46' | 2:1 | |||
52' | 3:1 | |||
55' | 4:1 | |||
59' | 5:1 | |||
62' | 6:1 | |||
6:2 | 72' | |||
75' | 7:2 | |||
7:3 | 83' | |||
89' | 8:3 | |||
Table Ceska fotbalova liga 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | FC MAS Taborsko | 9 | 19 | 24 | |
2 | Sparta Prague B | 9 | 14 | 21 | |
3 | Kraluv Dvur | 9 | 2 | 18 | |
4 | Slavia Prague B | 9 | 9 | 15 | |
5 | Pisek | 9 | 2 | 15 | |
6 | Stechovice | 9 | 0 | 15 | |
7 | Loko Vltavin | 9 | 2 | 15 | |
8 | Motorlet Prague | 9 | -2 | 15 | |
9 | Admira Prague | 9 | -3 | 15 | |
10 | Vikt. Plzen B | 9 | 1 | 12 | |
11 | Karlovy Vary | 9 | -7 | 12 | |
12 | Domazlice | 9 | 1 | 12 | |
13 | 1.FK Pribram B | 9 | 0 | 9 | |
14 | SK Benesov | 9 | -4 | 9 | |
15 | Rakovnik | 9 | -18 | 6 | |
16 | Sokol Hostoun | 9 | -16 | 3 |
Table Ceska fotbalova liga 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zivanice | 9 | 11 | 24 | |
2 | Zapy | 9 | 10 | 21 | |
3 | FK Zbuzany | 9 | 5 | 18 | |
4 | Jablonec B | 9 | 4 | 18 | |
5 | Slovan Velvary | 9 | 4 | 15 | |
6 | Ml. Boleslav B | 9 | 10 | 15 | |
7 | Chlumec n/Cidl. | 9 | 2 | 15 | |
8 | Dukla Prague B | 9 | 2 | 15 | |
9 | Pardubice B | 9 | -4 | 12 | |
10 | Usti nad Orlici | 9 | -5 | 12 | |
11 | Hradec Kr. B | 9 | 3 | 12 | |
12 | Prepere | 9 | 2 | 12 | |
13 | Sl. Liberec B | 9 | -6 | 12 | |
14 | Bohemians B | 9 | -4 | 9 | |
15 | Teplice B | 9 | -17 | 3 | |
16 | Sokol Brozany | 9 | -17 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...