Regionalliga Northeast
Germany
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 459
- Foreigners: 76 Players 16.6%
- ø-Market value: €75k
- ø-Age: 24.6
- Most valuable player: Derry Scherhant €800k
Complete Regionalliga Northeast schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/28/237:00 PM | ||||||
(3.) Hertha BSC II | 3:0 | Chemie Leipzig (17.) | ||||
(7.) Lok Leipzig | 2:1 | Altglienicke (13.) | ||||
(5.) Rot-Weiß Erfurt | 2:0 | H. Rostock II (15.) | ||||
Sat 7/29/231:00 PM | ||||||
(2.) BFC Dynamo | 3:0 | FSV Zwickau (16.) | ||||
(4.) Greifswalder FC | 3:1 | FC Eilenburg (14.) | ||||
2:05 PM | ||||||
(10.) Chemnitzer FC | 0:0 | Carl Zeiss Jena (9.) | ||||
Sun 7/30/231:00 PM | ||||||
(6.) Viktoria Berlin | 2:1 | Energie Cottbus (11.) | ||||
(1.) FSV Luckenwalde | 6:0 | Berliner AK (18.) | ||||
(8.) Babelsberg 03 | 2:1 | ZFC Meuselwitz (12.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/4/237:00 PM | ||||||
(17.) FC Eilenburg | 0:1 | Babelsberg 03 (2.) | ||||
(12.) FSV Zwickau | 2:0 | FSV Luckenwalde (5.) | ||||
Sat 8/5/231:00 PM | ||||||
(6.) H. Rostock II | 6:1 | Chemnitzer FC (16.) | ||||
(14.) Carl Zeiss Jena | 1:1 | Greifswalder FC (3.) | ||||
2:05 PM | ||||||
(15.) Energie Cottbus | 1:1 | Rot-Weiß Erfurt (4.) | ||||
Sun 8/6/231:00 PM | ||||||
(7.) Altglienicke | 3:1 | BFC Dynamo (8.) | ||||
(13.) Chemie Leipzig | 1:0 | Viktoria Berlin (11.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(9.) ZFC Meuselwitz | 3:2 | Lok Leipzig (10.) | ||||
Wed 8/23/237:00 PM | ||||||
(18.) Berliner AK | 0:1 | Hertha BSC II (1.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/15/237:00 PM | ||||||
(10.) Viktoria Berlin | 0:0 | Berliner AK (17.) | ||||
(1.) Hertha BSC II | 4:3 | FSV Zwickau (13.) | ||||
(12.) FSV Luckenwalde | 1:4 | Altglienicke (5.) | ||||
(7.) BFC Dynamo | 1:1 | ZFC Meuselwitz (9.) | ||||
Wed 8/16/237:00 PM | ||||||
(16.) Chemnitzer FC | 1:2 | Greifswalder FC (4.) | ||||
(6.) Lok Leipzig | 2:1 | FC Eilenburg (18.) | ||||
(2.) Babelsberg 03 | 2:1 | Carl Zeiss Jena (15.) | ||||
(11.) H. Rostock II | 2:3 | Energie Cottbus (8.) | ||||
8:20 PM | ||||||
(3.) Rot-Weiß Erfurt | 4:2 | Chemie Leipzig (14.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/237:00 PM | ||||||
(12.) ZFC Meuselwitz | 1:2 | FSV Luckenwalde (8.) | ||||
(9.) Altglienicke | 2:6 | Hertha BSC II (1.) | ||||
(13.) FSV Zwickau | 1:1 | Viktoria Berlin (11.) | ||||
Sat 8/19/231:00 PM | ||||||
(17.) Berliner AK | 0:4 | Rot-Weiß Erfurt (2.) | ||||
(10.) Chemie Leipzig | 2:0 | H. Rostock II (14.) | ||||
2:05 PM | ||||||
(18.) FC Eilenburg | 1:3 | BFC Dynamo (6.) | ||||
Sun 8/20/231:00 PM | ||||||
(7.) Energie Cottbus | 2:0 | Chemnitzer FC (16.) | ||||
(3.) Greifswalder FC | 1:0 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
4:05 PM | ||||||
(15.) Carl Zeiss Jena | 2:3 | Lok Leipzig (4.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/237:00 PM | ||||||
(8.) Viktoria Berlin | 1:0 | Altglienicke (11.) | ||||
(4.) BFC Dynamo | 2:1 | Carl Zeiss Jena (15.) | ||||
Sat 8/26/231:00 PM | ||||||
(9.) FSV Luckenwalde | 3:3 | FC Eilenburg (18.) | ||||
(6.) Lok Leipzig | 0:1 | Greifswalder FC (3.) | ||||
(7.) Energie Cottbus | 1:1 | Chemie Leipzig (10.) | ||||
Sun 8/27/231:00 PM | ||||||
(2.) Hertha BSC II | 1:1 | ZFC Meuselwitz (12.) | ||||
(13.) H. Rostock II | 1:1 | Berliner AK (17.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Rot-Weiß Erfurt | 4:1 | FSV Zwickau (14.) | ||||
Tue 8/29/237:00 PM | ||||||
(16.) Chemnitzer FC | 0:0 | Babelsberg 03 (5.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 8/31/237:00 PM | ||||||
(11.) Altglienicke | 1:1 | Rot-Weiß Erfurt (1.) | ||||
Fri 9/1/237:00 PM | ||||||
(16.) FC Eilenburg | 3:2 | Hertha BSC II (3.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(18.) Berliner AK | 0:4 | Energie Cottbus (5.) | ||||
Sat 9/2/232:00 PM | ||||||
(13.) Carl Zeiss Jena | 3:0 | FSV Luckenwalde (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Chemie Leipzig | 1:0 | Chemnitzer FC (17.) | ||||
Sun 9/3/231:00 PM | ||||||
(12.) FSV Zwickau | 3:2 | H. Rostock II (15.) | ||||
(2.) Greifswalder FC | 0:0 | BFC Dynamo (6.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(14.) ZFC Meuselwitz | 0:1 | Viktoria Berlin (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Babelsberg 03 | 4:1 | Lok Leipzig (9.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/237:00 PM | ||||||
(16.) Chemnitzer FC | 1:0 | Lok Leipzig (10.) | ||||
(12.) FSV Luckenwalde | 1:5 | Greifswalder FC (1.) | ||||
(5.) BFC Dynamo | 3:0 | Babelsberg 03 (6.) | ||||
Sat 9/16/231:00 PM | ||||||
(3.) Hertha BSC II | 1:1 | Carl Zeiss Jena (14.) | ||||
(2.) Rot-Weiß Erfurt | 1:2 | ZFC Meuselwitz (11.) | ||||
Sun 9/17/231:00 PM | ||||||
(7.) Viktoria Berlin | 0:0 | FC Eilenburg (15.) | ||||
(8.) Chemie Leipzig | 0:0 | Berliner AK (18.) | ||||
(17.) H. Rostock II | 1:2 | Altglienicke (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Energie Cottbus | 3:1 | FSV Zwickau (13.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/22/237:00 PM | ||||||
(18.) Berliner AK | 0:1 | Chemnitzer FC (14.) | ||||
(7.) Babelsberg 03 | 1:2 | FSV Luckenwalde (12.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(13.) FSV Zwickau | 0:0 | Chemie Leipzig (8.) | ||||
Sat 9/23/231:00 PM | ||||||
(16.) FC Eilenburg | 0:0 | Rot-Weiß Erfurt (3.) | ||||
(15.) Carl Zeiss Jena | 1:2 | Viktoria Berlin (5.) | ||||
2:05 PM | ||||||
(11.) Lok Leipzig | 1:1 | BFC Dynamo (4.) | ||||
Sun 9/24/231:00 PM | ||||||
(10.) Altglienicke | 1:2 | Energie Cottbus (2.) | ||||
(1.) Greifswalder FC | 5:2 | Hertha BSC II (6.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(9.) ZFC Meuselwitz | 4:2 | H. Rostock II (17.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/237:00 PM | ||||||
(7.) Hertha BSC II | 1:2 | Babelsberg 03 (6.) | ||||
(10.) Chemie Leipzig | 0:3 | Altglienicke (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(9.) FSV Luckenwalde | 2:0 | Lok Leipzig (12.) | ||||
Sat 9/30/231:00 PM | ||||||
(5.) Viktoria Berlin | 2:2 | Greifswalder FC (1.) | ||||
(2.) Energie Cottbus | 2:1 | ZFC Meuselwitz (11.) | ||||
2:05 PM | ||||||
(14.) Chemnitzer FC | 0:4 | BFC Dynamo (3.) | ||||
Sun 10/1/231:00 PM | ||||||
(17.) Berliner AK | 2:1 | FSV Zwickau (13.) | ||||
(18.) H. Rostock II | 2:2 | FC Eilenburg (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Rot-Weiß Erfurt | 1:1 | Carl Zeiss Jena (15.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/237:00 PM | ||||||
(16.) FC Eilenburg | 1:3 | Energie Cottbus (1.) | ||||
(12.) Lok Leipzig | 3:3 | Hertha BSC II (8.) | ||||
(4.) Babelsberg 03 | 3:0 | Viktoria Berlin (7.) | ||||
Sat 10/7/231:00 PM | ||||||
(6.) Altglienicke | 3:1 | Berliner AK (17.) | ||||
(2.) Greifswalder FC | 1:1 | Rot-Weiß Erfurt (5.) | ||||
(14.) Carl Zeiss Jena | 5:1 | H. Rostock II (18.) | ||||
Sun 10/8/231:00 PM | ||||||
(3.) BFC Dynamo | 4:0 | FSV Luckenwalde (10.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(11.) ZFC Meuselwitz | 2:4 | Chemie Leipzig (9.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(15.) FSV Zwickau | 1:2 | Chemnitzer FC (13.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/19/237:00 PM | ||||||
(18.) H. Rostock II | 0:1 | Greifswalder FC (1.) | ||||
Fri 10/20/237:00 PM | ||||||
(14.) Chemnitzer FC | 1:2 | FSV Luckenwalde (9.) | ||||
(10.) Hertha BSC II | 1:2 | BFC Dynamo (2.) | ||||
(8.) Rot-Weiß Erfurt | 0:1 | Babelsberg 03 (4.) | ||||
Sat 10/21/231:00 PM | ||||||
(17.) Berliner AK | 1:1 | ZFC Meuselwitz (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Energie Cottbus | 0:2 | Carl Zeiss Jena (11.) | ||||
Sun 10/22/231:00 PM | ||||||
(6.) Viktoria Berlin | 5:0 | Lok Leipzig (13.) | ||||
(15.) FSV Zwickau | 0:5 | Altglienicke (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Chemie Leipzig | 1:0 | FC Eilenburg (16.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/27/237:00 PM | ||||||
(2.) BFC Dynamo | 3:3 | Viktoria Berlin (6.) | ||||
Sat 10/28/231:00 PM | ||||||
(15.) FC Eilenburg | 2:2 | Berliner AK (17.) | ||||
(7.) FSV Luckenwalde | 2:0 | Hertha BSC II (11.) | ||||
Sun 10/29/231:00 PM | ||||||
(3.) Babelsberg 03 | 1:0 | H. Rostock II (18.) | ||||
(1.) Greifswalder FC | 1:1 | Energie Cottbus (4.) | ||||
(10.) Carl Zeiss Jena | 1:0 | Chemie Leipzig (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) Lok Leipzig | 1:0 | Rot-Weiß Erfurt (9.) | ||||
Tue 10/31/231:30 PM | ||||||
(12.) ZFC Meuselwitz | 1:0 | FSV Zwickau (16.) | ||||
Tue 11/21/237:00 PM | ||||||
(5.) Altglienicke | 2:1 | Chemnitzer FC (14.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/237:00 PM | ||||||
(5.) Viktoria Berlin | 2:0 | FSV Luckenwalde (10.) | ||||
(17.) Berliner AK | 0:1 | Carl Zeiss Jena (8.) | ||||
Sat 11/4/231:00 PM | ||||||
(6.) Altglienicke | 2:3 | ZFC Meuselwitz (11.) | ||||
(9.) Chemie Leipzig | 0:0 | Greifswalder FC (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 3:1 | BFC Dynamo (3.) | ||||
Sun 11/5/231:00 PM | ||||||
(14.) Chemnitzer FC | 4:1 | Hertha BSC II (12.) | ||||
(1.) Energie Cottbus | 4:0 | Babelsberg 03 (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) FSV Zwickau | 2:2 | FC Eilenburg (15.) | ||||
Wed 11/8/237:00 PM | ||||||
(18.) H. Rostock II | 1:1 | Lok Leipzig (13.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/10/237:00 PM | ||||||
(15.) FC Eilenburg | 1:0 | Altglienicke (6.) | ||||
(13.) Hertha BSC II | 0:1 | Viktoria Berlin (5.) | ||||
(3.) Babelsberg 03 | 2:0 | Chemie Leipzig (11.) | ||||
Sat 11/11/231:00 PM | ||||||
(1.) Greifswalder FC | 5:0 | Berliner AK (17.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Lok Leipzig | 2:2 | Energie Cottbus (2.) | ||||
Sun 11/12/231:00 PM | ||||||
(7.) FSV Luckenwalde | 4:0 | Rot-Weiß Erfurt (9.) | ||||
(4.) BFC Dynamo | 0:0 | H. Rostock II (18.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(8.) ZFC Meuselwitz | 1:0 | Chemnitzer FC (14.) | ||||
Tue 12/19/237:00 PM | ||||||
(10.) Carl Zeiss Jena | 2:5 | FSV Zwickau (16.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/14/231:00 PM | ||||||
(18.) H. Rostock II | 1:0 | FSV Luckenwalde (7.) | ||||
Fri 11/24/237:00 PM | ||||||
(8.) ZFC Meuselwitz | 0:1 | FC Eilenburg (15.) | ||||
(16.) FSV Zwickau | 2:2 | Greifswalder FC (1.) | ||||
(17.) Berliner AK | 3:2 | Babelsberg 03 (4.) | ||||
Sat 11/25/231:00 PM | ||||||
(14.) Chemnitzer FC | 2:1 | Viktoria Berlin (5.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Rot-Weiß Erfurt | 0:2 | Hertha BSC II (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Energie Cottbus | 0:1 | BFC Dynamo (2.) | ||||
Sun 11/26/2312:30 PM | ||||||
(11.) Chemie Leipzig | 1:1 | Lok Leipzig (13.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(6.) Altglienicke | 0:0 | Carl Zeiss Jena (10.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/2/232:00 PM | ||||||
(7.) Carl Zeiss Jena | 1:0 | ZFC Meuselwitz (11.) | ||||
Wed 12/20/232:00 PM | ||||||
(10.) Hertha BSC II | 1:0 | H. Rostock II (18.) | ||||
Wed 1/24/247:00 PM | ||||||
(8.) FSV Luckenwalde | 1:1 | Energie Cottbus (4.) | ||||
Wed 1/31/247:00 PM | ||||||
(13.) Chemnitzer FC | 2:0 | FC Eilenburg (15.) | ||||
Tue 2/6/242:00 PM | ||||||
(2.) Greifswalder FC | 1:2 | Altglienicke (6.) | ||||
Wed 2/7/247:00 PM | ||||||
(1.) BFC Dynamo | 2:0 | Chemie Leipzig (12.) | ||||
Tue 2/20/247:00 PM | ||||||
(3.) Babelsberg 03 | 3:1 | FSV Zwickau (16.) | ||||
Wed 2/21/247:00 PM | ||||||
(5.) Viktoria Berlin | 0:0 | Rot-Weiß Erfurt (9.) | ||||
Wed 3/6/247:00 PM | ||||||
(14.) Lok Leipzig | 0:0 | Berliner AK (17.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/8/237:00 PM | ||||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 7:2 | Chemnitzer FC (13.) | ||||
Sat 12/9/232:00 PM | ||||||
(16.) FSV Zwickau | 3:2 | Lok Leipzig (14.) | ||||
Sun 12/10/231:30 PM | ||||||
(10.) ZFC Meuselwitz | 1:2 | Greifswalder FC (2.) | ||||
Tue 12/12/236:00 PM | ||||||
(18.) H. Rostock II | 0:2 | Viktoria Berlin (5.) | ||||
Wed 2/21/247:00 PM | ||||||
(12.) Chemie Leipzig | 1:1 | FSV Luckenwalde (9.) | ||||
Tue 2/27/247:00 PM | ||||||
(15.) FC Eilenburg | 1:1 | Carl Zeiss Jena (8.) | ||||
(17.) Berliner AK | 0:2 | BFC Dynamo (1.) | ||||
(3.) Energie Cottbus | 3:0 | Hertha BSC II (11.) | ||||
Wed 2/28/247:00 PM | ||||||
(6.) Altglienicke | 2:2 | Babelsberg 03 (4.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/15/237:00 PM | ||||||
(16.) FSV Zwickau | 0:1 | BFC Dynamo (1.) | ||||
Sat 12/16/231:00 PM | ||||||
(15.) FC Eilenburg | 0:2 | Greifswalder FC (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(8.) Carl Zeiss Jena | 0:1 | Chemnitzer FC (11.) | ||||
Sun 12/17/231:00 PM | ||||||
(18.) H. Rostock II | 3:2 | Rot-Weiß Erfurt (7.) | ||||
Tue 2/6/247:00 PM | ||||||
(17.) Berliner AK | 2:1 | FSV Luckenwalde (9.) | ||||
Wed 2/7/247:00 PM | ||||||
(3.) Energie Cottbus | 4:3 | Viktoria Berlin (6.) | ||||
Tue 2/13/247:00 PM | ||||||
(5.) Altglienicke | 2:0 | Lok Leipzig (14.) | ||||
Sat 3/23/241:00 PM | ||||||
(10.) Chemie Leipzig | 3:0 | Hertha BSC II (13.) | ||||
Wed 3/27/246:30 PM | ||||||
(12.) ZFC Meuselwitz | 0:0 | Babelsberg 03 (4.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/26/247:00 PM | ||||||
(8.) Chemnitzer FC | 2:0 | H. Rostock II (18.) | ||||
Sat 1/27/241:00 PM | ||||||
(3.) Babelsberg 03 | 1:0 | FC Eilenburg (16.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 2:0 | Energie Cottbus (4.) | ||||
Sun 1/28/241:00 PM | ||||||
(11.) FSV Luckenwalde | 0:1 | FSV Zwickau (15.) | ||||
(10.) Hertha BSC II | 3:1 | Berliner AK (17.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(2.) Greifswalder FC | 3:0 | Carl Zeiss Jena (9.) | ||||
Wed 2/28/247:00 PM | ||||||
(14.) Lok Leipzig | 4:1 | ZFC Meuselwitz (13.) | ||||
Wed 3/6/247:00 PM | ||||||
(5.) Viktoria Berlin | 1:0 | Chemie Leipzig (12.) | ||||
Sat 3/23/241:00 PM | ||||||
(1.) BFC Dynamo | 3:2 | Altglienicke (6.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/2/246:20 PM | ||||||
(10.) Chemie Leipzig | 1:1 | Rot-Weiß Erfurt (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(17.) Berliner AK | 1:2 | Viktoria Berlin (5.) | ||||
(15.) FSV Zwickau | 4:1 | Hertha BSC II (12.) | ||||
Sat 2/3/241:00 PM | ||||||
(2.) Greifswalder FC | 0:0 | Chemnitzer FC (8.) | ||||
(6.) Altglienicke | 3:2 | FSV Luckenwalde (11.) | ||||
(16.) FC Eilenburg | 2:4 | Lok Leipzig (13.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Carl Zeiss Jena | 1:1 | Babelsberg 03 (4.) | ||||
Sun 2/4/241:00 PM | ||||||
(3.) Energie Cottbus | 3:1 | H. Rostock II (18.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(14.) ZFC Meuselwitz | 0:1 | BFC Dynamo (1.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/9/247:00 PM | ||||||
(13.) Hertha BSC II | 0:2 | Altglienicke (6.) | ||||
Sat 2/10/241:00 PM | ||||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | Berliner AK (17.) | ||||
(5.) Babelsberg 03 | 0:1 | Greifswalder FC (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(11.) Chemnitzer FC | 1:4 | Energie Cottbus (3.) | ||||
Sun 2/11/241:00 PM | ||||||
(1.) BFC Dynamo | 2:2 | FC Eilenburg (16.) | ||||
(9.) FSV Luckenwalde | 1:0 | ZFC Meuselwitz (14.) | ||||
(18.) H. Rostock II | 2:3 | Chemie Leipzig (8.) | ||||
Wed 3/20/247:00 PM | ||||||
(4.) Viktoria Berlin | 2:0 | FSV Zwickau (15.) | ||||
Tue 3/26/247:00 PM | ||||||
(10.) Lok Leipzig | 2:0 | Carl Zeiss Jena (12.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/16/247:00 PM | ||||||
(17.) FC Eilenburg | 0:3 | FSV Luckenwalde (9.) | ||||
Sat 2/17/241:00 PM | ||||||
(6.) Altglienicke | 0:1 | Viktoria Berlin (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(12.) Carl Zeiss Jena | 2:3 | BFC Dynamo (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) FSV Zwickau | 5:0 | Rot-Weiß Erfurt (7.) | ||||
Sun 2/18/241:00 PM | ||||||
(2.) Greifswalder FC | 4:0 | Lok Leipzig (10.) | ||||
(16.) Berliner AK | 2:1 | H. Rostock II (18.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(15.) ZFC Meuselwitz | 2:2 | Hertha BSC II (14.) | ||||
Tue 3/19/247:00 PM | ||||||
(5.) Babelsberg 03 | 1:0 | Chemnitzer FC (11.) | ||||
Wed 3/27/247:15 PM | ||||||
(8.) Chemie Leipzig | 3:0 | Energie Cottbus (4.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/23/247:00 PM | ||||||
(14.) Hertha BSC II | 2:3 | FC Eilenburg (16.) | ||||
(10.) Lok Leipzig | 1:0 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
(1.) BFC Dynamo | 0:0 | Greifswalder FC (2.) | ||||
Sat 2/24/241:00 PM | ||||||
(3.) Energie Cottbus | 2:1 | Berliner AK (17.) | ||||
(9.) FSV Luckenwalde | 0:3 | Carl Zeiss Jena (11.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(18.) H. Rostock II | 0:1 | FSV Zwickau (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 2:2 | Altglienicke (6.) | ||||
Sun 2/25/241:00 PM | ||||||
(4.) Viktoria Berlin | 0:0 | ZFC Meuselwitz (15.) | ||||
(13.) Chemnitzer FC | 1:1 | Chemie Leipzig (8.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/1/247:00 PM | ||||||
(16.) FC Eilenburg | 2:1 | Viktoria Berlin (4.) | ||||
Sat 3/2/241:00 PM | ||||||
(9.) Carl Zeiss Jena | 3:1 | Hertha BSC II (15.) | ||||
(5.) Babelsberg 03 | 1:1 | BFC Dynamo (1.) | ||||
(6.) Altglienicke | 2:3 | H. Rostock II (18.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Lok Leipzig | 1:1 | Chemnitzer FC (12.) | ||||
Sun 3/3/241:00 PM | ||||||
(2.) Greifswalder FC | 2:2 | FSV Luckenwalde (10.) | ||||
(17.) Berliner AK | 0:1 | Chemie Leipzig (7.) | ||||
(13.) FSV Zwickau | 0:2 | Energie Cottbus (3.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(14.) ZFC Meuselwitz | 4:1 | Rot-Weiß Erfurt (8.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/247:00 PM | ||||||
(9.) Rot-Weiß Erfurt | 2:2 | FC Eilenburg (16.) | ||||
(18.) H. Rostock II | 1:2 | ZFC Meuselwitz (14.) | ||||
(15.) Hertha BSC II | 0:1 | Greifswalder FC (2.) | ||||
Sat 3/9/241:00 PM | ||||||
(3.) Energie Cottbus | 0:0 | Altglienicke (6.) | ||||
(11.) FSV Luckenwalde | 1:2 | Babelsberg 03 (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) BFC Dynamo | 4:0 | Lok Leipzig (13.) | ||||
Sun 3/10/241:00 PM | ||||||
(7.) Chemie Leipzig | 1:2 | FSV Zwickau (12.) | ||||
(10.) Chemnitzer FC | 2:0 | Berliner AK (17.) | ||||
(5.) Viktoria Berlin | 1:5 | Carl Zeiss Jena (8.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/247:00 PM | ||||||
(4.) Babelsberg 03 | 1:2 | Hertha BSC II (15.) | ||||
(10.) FSV Zwickau | 2:0 | Berliner AK (17.) | ||||
(6.) Altglienicke | 4:0 | Chemie Leipzig (8.) | ||||
Sat 3/16/241:00 PM | ||||||
(2.) BFC Dynamo | 1:3 | Chemnitzer FC (9.) | ||||
(16.) FC Eilenburg | 2:1 | H. Rostock II (18.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Carl Zeiss Jena | 3:1 | Rot-Weiß Erfurt (11.) | ||||
Sun 3/17/241:00 PM | ||||||
(1.) Greifswalder FC | 4:1 | Viktoria Berlin (5.) | ||||
(13.) Lok Leipzig | 1:1 | FSV Luckenwalde (12.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(14.) ZFC Meuselwitz | 0:1 | Energie Cottbus (3.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 3/28/247:00 PM | ||||||
(10.) FSV Luckenwalde | 2:0 | BFC Dynamo (3.) | ||||
(11.) Rot-Weiß Erfurt | 1:1 | Greifswalder FC (1.) | ||||
Fri 3/29/241:00 PM | ||||||
(15.) Hertha BSC II | 1:1 | Lok Leipzig (13.) | ||||
Sat 3/30/241:00 PM | ||||||
(17.) Berliner AK | 1:2 | Altglienicke (5.) | ||||
(18.) H. Rostock II | 1:3 | Carl Zeiss Jena (7.) | ||||
Sun 3/31/241:00 PM | ||||||
(6.) Viktoria Berlin | 1:1 | Babelsberg 03 (4.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Chemnitzer FC | 2:0 | FSV Zwickau (12.) | ||||
Mon 4/1/241:00 PM | ||||||
(2.) Energie Cottbus | 2:1 | FC Eilenburg (16.) | ||||
(8.) Chemie Leipzig | 2:1 | ZFC Meuselwitz (14.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/246:00 PM | ||||||
(7.) Carl Zeiss Jena | 1:1 | Energie Cottbus (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) BFC Dynamo | 1:0 | Hertha BSC II (15.) | ||||
Sat 4/6/241:00 PM | ||||||
(11.) FSV Luckenwalde | 1:2 | Chemnitzer FC (9.) | ||||
(1.) Greifswalder FC | 1:3 | H. Rostock II (17.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) FC Eilenburg | 1:3 | Chemie Leipzig (8.) | ||||
Sun 4/7/241:00 PM | ||||||
(14.) Lok Leipzig | 1:2 | Viktoria Berlin (5.) | ||||
(6.) Altglienicke | 2:3 | FSV Zwickau (10.) | ||||
(4.) Babelsberg 03 | 3:1 | Rot-Weiß Erfurt (12.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(13.) ZFC Meuselwitz | 4:2 | Berliner AK (18.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/247:00 PM | ||||||
(18.) Berliner AK | 0:2 | FC Eilenburg (16.) | ||||
(10.) FSV Zwickau | 1:1 | ZFC Meuselwitz (14.) | ||||
(1.) Energie Cottbus | 2:1 | Greifswalder FC (2.) | ||||
Sat 4/13/241:00 PM | ||||||
(9.) Chemnitzer FC | 1:3 | Altglienicke (6.) | ||||
(4.) Viktoria Berlin | 3:1 | BFC Dynamo (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(13.) Rot-Weiß Erfurt | 0:1 | Lok Leipzig (11.) | ||||
Sun 4/14/241:00 PM | ||||||
(15.) Hertha BSC II | 1:0 | FSV Luckenwalde (12.) | ||||
(17.) H. Rostock II | 2:1 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
(8.) Chemie Leipzig | 2:2 | Carl Zeiss Jena (7.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/247:00 PM | ||||||
(14.) FSV Luckenwalde | 1:2 | Viktoria Berlin (4.) | ||||
(11.) Lok Leipzig | 1:1 | H. Rostock II (17.) | ||||
(3.) BFC Dynamo | 2:2 | Rot-Weiß Erfurt (12.) | ||||
Sat 4/20/241:00 PM | ||||||
(16.) FC Eilenburg | 0:2 | FSV Zwickau (10.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(13.) ZFC Meuselwitz | 2:2 | Altglienicke (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Greifswalder FC | 3:0 | Chemie Leipzig (9.) | ||||
Sun 4/21/241:00 PM | ||||||
(15.) Hertha BSC II | 0:5 | Chemnitzer FC (7.) | ||||
(8.) Carl Zeiss Jena | 3:3 | Berliner AK (18.) | ||||
(6.) Babelsberg 03 | 0:3 | Energie Cottbus (1.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/247:00 PM | ||||||
(6.) Altglienicke | 2:3 | FC Eilenburg (15.) | ||||
(17.) H. Rostock II | 3:2 | BFC Dynamo (3.) | ||||
(9.) Chemie Leipzig | 0:0 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
Sat 4/27/241:00 PM | ||||||
(8.) Chemnitzer FC | 1:2 | ZFC Meuselwitz (12.) | ||||
(11.) Rot-Weiß Erfurt | 5:2 | FSV Luckenwalde (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Energie Cottbus | 4:3 | Lok Leipzig (13.) | ||||
Sun 4/28/241:00 PM | ||||||
(4.) Viktoria Berlin | 3:2 | Hertha BSC II (16.) | ||||
(18.) Berliner AK | 0:1 | Greifswalder FC (2.) | ||||
(10.) FSV Zwickau | 1:2 | Carl Zeiss Jena (7.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/247:00 PM | ||||||
(16.) FC Eilenburg | 0:2 | ZFC Meuselwitz (10.) | ||||
(5.) Babelsberg 03 | 3:0 | Berliner AK (18.) | ||||
(15.) Hertha BSC II | 1:0 | Rot-Weiß Erfurt (12.) | ||||
Sat 5/4/241:00 PM | ||||||
(7.) Carl Zeiss Jena | 2:2 | Altglienicke (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) BFC Dynamo | 0:2 | Energie Cottbus (1.) | ||||
Sun 5/5/241:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Berlin | 2:0 | Chemnitzer FC (9.) | ||||
(2.) Greifswalder FC | 4:2 | FSV Zwickau (11.) | ||||
(14.) FSV Luckenwalde | 2:2 | H. Rostock II (17.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) Lok Leipzig | 0:2 | Chemie Leipzig (8.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/12/241:00 PM | ||||||
(16.) FC Eilenburg | 3:2 | Chemnitzer FC (9.) | ||||
(13.) Rot-Weiß Erfurt | 1:4 | Viktoria Berlin (3.) | ||||
(17.) H. Rostock II | 1:3 | Hertha BSC II (14.) | ||||
(1.) Energie Cottbus | 3:3 | FSV Luckenwalde (15.) | ||||
(8.) Chemie Leipzig | 1:1 | BFC Dynamo (4.) | ||||
(18.) Berliner AK | 0:5 | Lok Leipzig (12.) | ||||
(11.) FSV Zwickau | 0:1 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
(6.) Altglienicke | 5:2 | Greifswalder FC (2.) | ||||
(10.) ZFC Meuselwitz | 2:3 | Carl Zeiss Jena (7.) |
34.Matchday