Wiener Stadtliga
Austria
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 384
- Foreigners: 102 Players 26.6%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 24.3
Complete Wiener Stadtliga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/15/1411:11 AM | ||||||
(15.) Wienerberg | 0:4 | Mannswörth (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Wiener Linien | 0:0 | Wiener Viktoria (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) ASK Elektra | 0:5 | FC Stadlau (1.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(8.) Gerasdorf | 0:0 | ASV 13 (12.) | ||||
Sat 8/16/144:00 PM | ||||||
(14.) Simmering | 0:2 | Austria XIII (3.) | ||||
(6.) Post SV | 1:1 | Ostbahn XI (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) SV Donau | 2:1 | Gersthof (13.) | ||||
Sun 8/17/1410:15 AM | ||||||
(7.) FavAC | 0:0 | Technopool (9.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/22/147:30 PM | ||||||
(13.) Ostbahn XI | 1:4 | Gerasdorf (2.) | ||||
Sat 8/23/143:00 PM | ||||||
(6.) Technopool | 2:1 | Mannswörth (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Austria XIII | 0:0 | Post SV (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) FC Stadlau | 2:0 | Simmering (16.) | ||||
(5.) Wiener Viktoria | 3:2 | SV Donau (8.) | ||||
Sun 8/24/1410:15 AM | ||||||
(11.) Gersthof | 1:1 | ASK Elektra (15.) | ||||
(14.) FavAC | 0:3 | Wiener Linien (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) ASV 13 | 0:1 | Wienerberg (9.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/29/147:30 PM | ||||||
(2.) Gerasdorf | 2:0 | Austria XIII (8.) | ||||
Sat 8/30/142:00 PM | ||||||
(10.) SV Donau | 1:3 | FavAC (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(14.) Simmering | 1:1 | Gersthof (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Post SV | 0:2 | FC Stadlau (1.) | ||||
(4.) Wienerberg | 2:0 | Ostbahn XI (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) ASK Elektra | 1:1 | Wiener Viktoria (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Mannswörth | 4:0 | ASV 13 (16.) | ||||
(5.) Wiener Linien | 2:2 | Technopool (6.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/5/147:30 PM | ||||||
(10.) Ostbahn XI | 3:0 | Mannswörth (7.) | ||||
Sat 9/6/143:00 PM | ||||||
(2.) Technopool | 5:0 | ASV 13 (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Austria XIII | 4:2 | Wienerberg (8.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) FC Stadlau | 5:0 | Gerasdorf (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Wiener Viktoria | 1:0 | Simmering (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Wiener Linien | 4:1 | SV Donau (13.) | ||||
Sun 9/7/1410:15 AM | ||||||
(9.) FavAC | 1:1 | ASK Elektra (14.) | ||||
(11.) Gersthof | 1:1 | Post SV (12.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/12/147:30 PM | ||||||
(8.) Mannswörth | 1:1 | Austria XIII (6.) | ||||
(3.) Gerasdorf | 5:0 | Gersthof (14.) | ||||
Sat 9/13/142:00 PM | ||||||
(16.) ASV 13 | 1:5 | Ostbahn XI (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) Simmering | 0:1 | FavAC (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) SV Donau | 3:1 | Technopool (5.) | ||||
(13.) Post SV | 0:1 | Wiener Viktoria (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) ASK Elektra | 4:2 | Wiener Linien (4.) | ||||
Sun 9/14/1411:11 AM | ||||||
(12.) Wienerberg | 0:1 | FC Stadlau (1.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/19/147:30 PM | ||||||
(2.) Wiener Viktoria | 1:0 | Gerasdorf (7.) | ||||
Sat 9/20/143:00 PM | ||||||
(10.) Technopool | 0:3 | Ostbahn XI (5.) | ||||
(12.) SV Donau | 0:1 | ASK Elektra (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) FC Stadlau | 0:1 | Mannswörth (6.) | ||||
(8.) Austria XIII | 0:0 | ASV 13 (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Wiener Linien | 2:1 | Simmering (16.) | ||||
Sun 9/21/1410:15 AM | ||||||
(13.) Gersthof | 0:0 | Wienerberg (11.) | ||||
(4.) FavAC | 4:0 | Post SV (14.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/26/147:30 PM | ||||||
(8.) Ostbahn XI | 0:3 | Austria XIII (6.) | ||||
(5.) Mannswörth | 2:1 | Gersthof (14.) | ||||
(4.) Gerasdorf | 3:0 | FavAC (7.) | ||||
Sat 9/27/142:00 PM | ||||||
(16.) ASV 13 | 0:1 | FC Stadlau (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(13.) Simmering | 3:1 | SV Donau (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Post SV | 1:3 | Wiener Linien (3.) | ||||
(9.) ASK Elektra | 1:1 | Technopool (10.) | ||||
Sun 9/28/1411:11 AM | ||||||
(11.) Wienerberg | 0:0 | Wiener Viktoria (2.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/4/143:00 PM | ||||||
(12.) SV Donau | 1:1 | Post SV (15.) | ||||
(8.) Technopool | 1:0 | Austria XIII (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) FC Stadlau | 2:0 | Ostbahn XI (11.) | ||||
(6.) ASK Elektra | 3:2 | Simmering (14.) | ||||
(3.) Wiener Viktoria | 0:0 | Mannswörth (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Wiener Linien | 1:3 | Gerasdorf (2.) | ||||
Sun 10/5/1410:15 AM | ||||||
(9.) FavAC | 2:4 | Wienerberg (10.) | ||||
(13.) Gersthof | 2:1 | ASV 13 (16.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/10/147:30 PM | ||||||
(11.) Ostbahn XI | 2:2 | Gersthof (12.) | ||||
(2.) Gerasdorf | 1:0 | SV Donau (13.) | ||||
Sat 10/11/142:00 PM | ||||||
(16.) ASV 13 | 3:1 | Wiener Viktoria (3.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(15.) Simmering | 0:0 | Technopool (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) Post SV | 2:1 | ASK Elektra (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Austria XIII | 0:0 | FC Stadlau (1.) | ||||
(4.) Mannswörth | 1:1 | FavAC (9.) | ||||
Sun 10/12/1411:11 AM | ||||||
(10.) Wienerberg | 2:2 | Wiener Linien (5.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/18/142:30 PM | ||||||
(5.) Technopool | 3:1 | FC Stadlau (1.) | ||||
(16.) Simmering | 0:1 | Post SV (13.) | ||||
(15.) SV Donau | 0:1 | Wienerberg (8.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(6.) Wiener Viktoria | 2:4 | Ostbahn XI (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) ASK Elektra | 2:1 | Gerasdorf (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Wiener Linien | 1:1 | Mannswörth (3.) | ||||
Sun 10/19/1410:15 AM | ||||||
(11.) FavAC | 0:1 | ASV 13 (14.) | ||||
Sat 11/29/142:00 PM | ||||||
(12.) Gersthof | 2:1 | Austria XIII (10.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/24/146:00 PM | ||||||
(6.) Ostbahn XI | 2:1 | FavAC (11.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) Gerasdorf | 2:1 | Simmering (16.) | ||||
Sat 10/25/142:00 PM | ||||||
(1.) FC Stadlau | 2:0 | Gersthof (12.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(14.) Post SV | 0:2 | Technopool (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) Austria XIII | 5:1 | Wiener Viktoria (9.) | ||||
(3.) Mannswörth | 2:0 | SV Donau (15.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(13.) ASV 13 | 1:0 | Wiener Linien (8.) | ||||
Sun 10/26/1411:11 AM | ||||||
(10.) Wienerberg | 2:5 | ASK Elektra (5.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/1/142:00 PM | ||||||
(10.) Wiener Viktoria | 1:3 | FC Stadlau (1.) | ||||
(16.) Simmering | 1:2 | Wienerberg (8.) | ||||
(14.) SV Donau | 3:2 | ASV 13 (13.) | ||||
(15.) Post SV | 0:2 | Gerasdorf (2.) | ||||
(6.) Technopool | 0:2 | Gersthof (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Wiener Linien | 2:2 | Ostbahn XI (7.) | ||||
Sun 11/2/1410:15 AM | ||||||
(12.) FavAC | 0:1 | Austria XIII (5.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(4.) ASK Elektra | 3:3 | Mannswörth (3.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/7/147:30 PM | ||||||
(6.) Ostbahn XI | 2:1 | SV Donau (15.) | ||||
Sat 11/8/142:00 PM | ||||||
(14.) ASV 13 | 0:1 | ASK Elektra (3.) | ||||
(1.) FC Stadlau | 0:0 | FavAC (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Gerasdorf | 1:2 | Technopool (5.) | ||||
(4.) Austria XIII | 6:2 | Wiener Linien (9.) | ||||
(7.) Mannswörth | 2:3 | Simmering (16.) | ||||
Sun 11/9/1410:15 AM | ||||||
(10.) Gersthof | 2:0 | Wiener Viktoria (11.) | ||||
11:11 AM | ||||||
(8.) Wienerberg | 1:4 | Post SV (13.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/15/142:00 PM | ||||||
(12.) Post SV | 1:1 | Mannswörth (7.) | ||||
(14.) Simmering | 4:1 | ASV 13 (15.) | ||||
(16.) SV Donau | 1:2 | Austria XIII (2.) | ||||
(4.) Technopool | 3:0 | Wiener Viktoria (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Gerasdorf | 2:3 | Wienerberg (8.) | ||||
(10.) Wiener Linien | 1:5 | FC Stadlau (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) ASK Elektra | 0:2 | Ostbahn XI (5.) | ||||
Sun 11/16/1410:15 AM | ||||||
(13.) FavAC | 0:2 | Gersthof (9.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/21/146:00 PM | ||||||
(6.) Ostbahn XI | 1:2 | Simmering (13.) | ||||
Sat 11/22/142:00 PM | ||||||
(5.) Mannswörth | 3:0 | Gerasdorf (4.) | ||||
(1.) FC Stadlau | 1:1 | SV Donau (16.) | ||||
(12.) Wiener Viktoria | 0:2 | FavAC (11.) | ||||
(2.) Austria XIII | 4:0 | ASK Elektra (8.) | ||||
(15.) ASV 13 | 5:3 | Post SV (14.) | ||||
Sun 11/23/1410:15 AM | ||||||
(7.) Gersthof | 1:0 | Wiener Linien (10.) | ||||
11:11 AM | ||||||
(9.) Wienerberg | 0:1 | Technopool (3.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/27/157:30 PM | ||||||
(7.) Ostbahn XI | 0:0 | Post SV (14.) | ||||
Sat 2/28/152:00 PM | ||||||
(3.) Austria XIII | 1:2 | Simmering (11.) | ||||
(2.) Technopool | 3:2 | FavAC (13.) | ||||
(1.) FC Stadlau | 2:1 | ASK Elektra (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) ASV 13 | 1:1 | Gerasdorf (5.) | ||||
(12.) Wiener Viktoria | 1:1 | Wiener Linien (10.) | ||||
(4.) Mannswörth | 2:0 | Wienerberg (9.) | ||||
Sun 3/1/1510:15 AM | ||||||
(6.) Gersthof | 1:0 | SV Donau (16.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/7/152:00 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 0:1 | Wiener Viktoria (11.) | ||||
(13.) Wiener Linien | 1:2 | FavAC (12.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) Simmering | 3:2 | FC Stadlau (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) ASK Elektra | 4:0 | Gersthof (8.) | ||||
(3.) Mannswörth | 1:0 | Technopool (2.) | ||||
(5.) Gerasdorf | 1:1 | Ostbahn XI (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(14.) Post SV | 0:0 | Austria XIII (4.) | ||||
Sun 3/8/1511:11 AM | ||||||
(9.) Wienerberg | 1:1 | ASV 13 (15.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/13/157:30 PM | ||||||
(8.) Ostbahn XI | 0:3 | Wienerberg (9.) | ||||
Sat 3/14/152:00 PM | ||||||
(3.) Technopool | 0:2 | Wiener Linien (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) FC Stadlau | 6:0 | Post SV (15.) | ||||
(2.) Austria XIII | 4:0 | Gerasdorf (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(13.) Wiener Viktoria | 0:1 | ASK Elektra (5.) | ||||
(14.) ASV 13 | 3:2 | Mannswörth (4.) | ||||
Sun 3/15/1510:15 AM | ||||||
(10.) FavAC | 3:1 | SV Donau (16.) | ||||
(6.) Gersthof | 2:1 | Simmering (12.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/20/157:30 PM | ||||||
(4.) ASK Elektra | 3:1 | FavAC (11.) | ||||
Sat 3/21/153:00 PM | ||||||
(8.) Gerasdorf | 1:1 | FC Stadlau (1.) | ||||
(16.) SV Donau | 0:2 | Wiener Linien (10.) | ||||
(5.) Mannswörth | 0:1 | Ostbahn XI (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(12.) Simmering | 0:0 | Wiener Viktoria (13.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Post SV | 1:1 | Gersthof (6.) | ||||
(14.) ASV 13 | 1:1 | Technopool (3.) | ||||
Sun 3/22/1511:11 AM | ||||||
(9.) Wienerberg | 1:0 | Austria XIII (2.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 3/26/156:00 PM | ||||||
(5.) Ostbahn XI | 2:1 | ASV 13 (14.) | ||||
Sat 3/28/152:00 PM | ||||||
(2.) Technopool | 2:0 | SV Donau (16.) | ||||
(10.) Wiener Linien | 1:0 | ASK Elektra (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) FC Stadlau | 2:2 | Wienerberg (9.) | ||||
(4.) Austria XIII | 1:2 | Mannswörth (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) Wiener Viktoria | 2:2 | Post SV (15.) | ||||
Sun 3/29/1510:15 AM | ||||||
(8.) Gersthof | 0:1 | Gerasdorf (7.) | ||||
(11.) FavAC | 0:0 | Simmering (12.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/10/157:30 PM | ||||||
(7.) Ostbahn XI | 2:3 | Technopool (2.) | ||||
(6.) Gerasdorf | 0:0 | Wiener Viktoria (13.) | ||||
Sat 4/11/153:00 PM | ||||||
(3.) ASK Elektra | 2:0 | SV Donau (16.) | ||||
(4.) Mannswörth | 1:1 | FC Stadlau (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) Simmering | 3:1 | Wiener Linien (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Post SV | 2:1 | FavAC (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) ASV 13 | 2:1 | Austria XIII (5.) | ||||
Sun 4/12/1511:11 AM | ||||||
(9.) Wienerberg | 1:1 | Gersthof (8.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/18/152:00 PM | ||||||
(2.) Technopool | 4:3 | ASK Elektra (5.) | ||||
(16.) SV Donau | 1:1 | Simmering (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) FC Stadlau | 5:1 | ASV 13 (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Austria XIII | 3:1 | Ostbahn XI (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) Wiener Viktoria | 1:1 | Wienerberg (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Wiener Linien | 1:0 | Post SV (15.) | ||||
Sun 4/19/1510:15 AM | ||||||
(7.) Gersthof | 2:1 | Mannswörth (6.) | ||||
(13.) FavAC | 0:4 | Gerasdorf (4.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/24/157:30 PM | ||||||
(5.) Mannswörth | 1:0 | Wiener Viktoria (13.) | ||||
(9.) Ostbahn XI | 1:2 | FC Stadlau (1.) | ||||
(6.) Gerasdorf | 0:2 | Wiener Linien (8.) | ||||
Sat 4/25/153:30 PM | ||||||
(11.) Simmering | 2:4 | ASK Elektra (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Post SV | 1:1 | SV Donau (16.) | ||||
(3.) Austria XIII | 1:0 | Technopool (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) ASV 13 | 1:1 | Gersthof (7.) | ||||
Sun 4/26/1511:11 AM | ||||||
(10.) Wienerberg | 0:2 | FavAC (12.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 4/30/157:00 PM | ||||||
(10.) Wiener Linien | 0:3 | Wienerberg (8.) | ||||
Sat 5/2/152:00 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 2:2 | Gerasdorf (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Technopool | 2:4 | Simmering (11.) | ||||
(2.) ASK Elektra | 3:0 | Post SV (15.) | ||||
(1.) FC Stadlau | 1:0 | Austria XIII (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) Wiener Viktoria | 1:1 | ASV 13 (14.) | ||||
Sun 5/3/1510:15 AM | ||||||
(12.) FavAC | 1:2 | Mannswörth (4.) | ||||
(7.) Gersthof | 0:0 | Ostbahn XI (9.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/8/157:30 PM | ||||||
(6.) Gerasdorf | 3:1 | ASK Elektra (4.) | ||||
(10.) Ostbahn XI | 0:1 | Wiener Viktoria (13.) | ||||
Sat 5/9/154:00 PM | ||||||
(2.) Austria XIII | 2:1 | Gersthof (8.) | ||||
(1.) FC Stadlau | 2:0 | Technopool (5.) | ||||
(14.) Post SV | 1:0 | Simmering (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) ASV 13 | 1:2 | FavAC (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Mannswörth | 1:1 | Wiener Linien (9.) | ||||
Sun 5/10/1511:11 AM | ||||||
(7.) Wienerberg | 3:1 | SV Donau (16.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/16/153:30 PM | ||||||
(11.) Simmering | 3:1 | Gerasdorf (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) ASK Elektra | 0:2 | Wienerberg (6.) | ||||
(3.) Technopool | 3:0 | Post SV (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 1:3 | Mannswörth (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) Wiener Viktoria | 2:1 | Austria XIII (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Wiener Linien | 3:0 | ASV 13 (15.) | ||||
Sun 5/17/1510:15 AM | ||||||
(13.) FavAC | 0:0 | Ostbahn XI (10.) | ||||
(9.) Gersthof | 0:2 | FC Stadlau (1.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/29/157:30 PM | ||||||
(3.) Mannswörth | 0:0 | ASK Elektra (6.) | ||||
(7.) Gerasdorf | 1:1 | Post SV (14.) | ||||
(10.) Ostbahn XI | 0:3 | Wiener Linien (8.) | ||||
Sat 5/30/154:00 PM | ||||||
(1.) FC Stadlau | 3:1 | Wiener Viktoria (12.) | ||||
(4.) Austria XIII | 3:1 | FavAC (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) ASV 13 | 1:1 | SV Donau (16.) | ||||
Sun 5/31/1510:15 AM | ||||||
(9.) Gersthof | 3:5 | Technopool (2.) | ||||
11:11 AM | ||||||
(5.) Wienerberg | 3:2 | Simmering (11.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 6/4/153:00 PM | ||||||
(2.) Technopool | 3:2 | Gerasdorf (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Post SV | 1:3 | Wienerberg (4.) | ||||
Fri 6/5/157:30 PM | ||||||
(7.) ASK Elektra | 1:1 | ASV 13 (14.) | ||||
Sat 6/6/153:00 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 3:1 | Ostbahn XI (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Simmering | 0:3 | Mannswörth (3.) | ||||
(12.) Wiener Viktoria | 1:3 | Gersthof (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Wiener Linien | 4:0 | Austria XIII (5.) | ||||
Sun 6/7/1510:15 AM | ||||||
(13.) FavAC | 2:4 | FC Stadlau (1.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/12/157:30 PM | ||||||
(10.) Ostbahn XI | 3:0 | ASK Elektra (7.) | ||||
Sat 6/13/154:00 PM | ||||||
(4.) Austria XIII | 3:0 | SV Donau (16.) | ||||
(5.) Wienerberg | 2:2 | Gerasdorf (9.) | ||||
(1.) FC Stadlau | 4:3 | Wiener Linien (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) Mannswörth | 3:3 | Post SV (15.) | ||||
(14.) ASV 13 | 4:4 | Simmering (11.) | ||||
(12.) Wiener Viktoria | 2:3 | Technopool (2.) | ||||
Sun 6/14/1510:15 AM | ||||||
(8.) Gersthof | 4:1 | FavAC (13.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 5/21/156:00 PM | ||||||
(13.) FavAC | 2:2 | Wiener Viktoria (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Technopool | 4:1 | Wienerberg (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Simmering | 1:4 | Ostbahn XI (10.) | ||||
(6.) Wiener Linien | 2:0 | Gersthof (9.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(8.) Gerasdorf | 1:0 | Mannswörth (3.) | ||||
Fri 5/22/156:00 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 0:3 | FC Stadlau (1.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(7.) ASK Elektra | 2:0 | Austria XIII (4.) | ||||
Mon 5/25/154:00 PM | ||||||
(15.) Post SV | 0:0 | ASV 13 (14.) |