3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 483
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 15 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(16.) Odra B | 2:1 | Sleza (8.) | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Pawel Wrzeszczynski | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
51' | 2:0 | |||
2:1 | 54' | |||
89' | ||||
(18.) LZS | 0:0 | MKS Kl (3.) | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 12:45 PM
|
||||
Mateusz Wasiak | ||||
Course of play | ||||
74' | ||||
(5.) LKS Go | 1:2 | Unia T (15.) | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Mateusz Patla | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
66' | 1:1 | |||
1:2 | 77' | |||
(2.) Sl. II | 2:2 | Lechia (4.) | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Marcin Kochanek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
58' | 1:1 | |||
70' | 2:1 | |||
2:2 | 85' | |||
(9.) Pniowe | 3:0 | Raków (17.) | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Seweryn Kozub | ||||
Course of play | ||||
56' | 1:0 | |||
62' | 2:0 | |||
64' | 3:0 | |||
(13.) Gwarek | 0:1 | Karkon (6.) | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Jakub Pych | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 74' | |||
(7.) Gornik | 3:2 | Stilon (14.) | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Bartosz Owsiany | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
41' | 1:1 | |||
1:2 | 54' | |||
86' | 2:2 | |||
90' | 3:2 | |||
(12.) Warta | 2:1 | Carina (11.) | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Maciej Kuropatwa | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
43' | 2:0 | |||
2:1 | 89' | |||
(10.) Gornik | 1:3 | Rekord (1.) | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Lukasz Sowada | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
16' | 1:1 | |||
1:2 | 27' | |||
1:3 | 37' | |||
Table 3 Liga - Group III 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rekord B-B | 15 | 26 | 38 | |
2 | Sl. Wroclaw II | 15 | 19 | 31 | |
3 | MKS Kluczbork | 15 | 7 | 26 | |
4 | Jelenia Gora | 15 | 3 | 26 | |
5 | Zielona Gora | 15 | 6 | 26 | |
6 | Gornik Polk. | 15 | 3 | 25 | |
7 | Goczalkowice | 15 | 9 | 24 | |
8 | Pniowek P. | 15 | 2 | 22 | |
9 | Sleza Wroclaw | 15 | 0 | 21 | |
10 | Warta Gorzow | 15 | -7 | 20 | |
11 | Gornik II | 15 | 0 | 18 | |
12 | Carina Gubin | 15 | -4 | 18 | |
13 | Unia Turza | 15 | -5 | 17 | |
14 | Gwarek T.G. | 15 | -5 | 16 | |
15 | Stilon | 15 | -6 | 14 | |
16 | Odra Bytom | 15 | -9 | 14 | |
17 | Raków II | 15 | -15 | 9 | |
18 | LZS Starowice | 15 | -24 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...