3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 489
- Foreigners: 14 Players 2.9%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.6
Matchday 14 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(6.) Gedani | 0:1 | Stolem (16.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Krzysztof Ulatowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 60' | |||
(15.) Unia S | 1:6 | Cartus (7.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Pawel Szuta | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
0:2 | 41' | |||
52' | 1:2 | |||
1:3 | 60' | |||
1:4 | 76' | |||
1:5 | 85' | |||
1:6 | 87' | |||
(14.) Flota | 2:4 | Unia S (10.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 12:00 PM
|
||||
220 · Adam Marczuk | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
43' | 1:1 | |||
44' | 2:1 | |||
2:2 | 57' | |||
2:3 | 66' | |||
2:4 | 86' | |||
(1.) Swit S | 3:0 | Blekit (11.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Maciej Dudek | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
19' | 2:0 | |||
90' | 3:0 | |||
(4.) Elana | 1:0 | Pogon (9.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Filip Kaliszewski | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
(12.) Sokol | 2:1 | Vineta (2.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Tomasz Sulek | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 15' | |||
16' | 2:1 | |||
72' | ||||
(3.) Noteć | 1:1 | Pogoń (8.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Daniel Kwiecien | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
1:1 | 21' | |||
63' | ||||
(18.) Wikęd | 3:0 | KP Sta (17.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Lukasz Dobrzynski | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
34' | 2:0 | |||
66' | 3:0 | |||
(13.) Poloni | 0:2 | Zawisz (5.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Jakub Poplawski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
0:2 | 47' | |||
Table 3 Liga - Group II 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Swit Szczecin | 14 | 24 | 36 | |
2 | Elana Torun | 14 | 11 | 28 | |
3 | Vineta Wolin | 14 | 4 | 27 | |
4 | Noteć Czarnków | 14 | 14 | 26 | |
5 | Zawisza | 14 | 15 | 25 | |
6 | Cartusia Kartuzy | 14 | 17 | 24 | |
7 | Pogoń Nowe S. | 14 | 2 | 22 | |
8 | Gedania Gdansk | 14 | 0 | 22 | |
9 | Unia Swarzedz | 14 | 1 | 21 | |
10 | Pogon II | 14 | 8 | 20 | |
11 | Sokol Kleczew | 14 | -2 | 20 | |
12 | Blekitni | 14 | -4 | 17 | |
13 | Polonia Sroda | 14 | -4 | 16 | |
14 | F. Swinoujscie | 14 | -10 | 14 | |
15 | Stolem | 14 | -14 | 12 | |
16 | Unia Solec | 14 | -19 | 9 | |
17 | KP Starogard | 14 | -19 | 9 | |
18 | Wikęd Luzino | 14 | -24 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...