Isloch Minsk Region
Info
Game plan
Record Vysheyshaya Liga 2019
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 15 | 8 | 5 | 2 | 1.93 | 21:9 | 962 |
Away record | 15 | 5 | 3 | 7 | 1.20 | 21:27 | 1.873 |
Overall balance | 30 | 13 | 8 | 9 | 1.57 | 42:36 | 1.418 |
Vysheyshaya Liga
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Mar 30, 2019 | 12:00 PM | H | (5.) | Gorodeya (7.) | 5-4-1 | 800 | 2:0 | |
2 | Sat Apr 6, 2019 | 6:45 PM | A | (2.) | Torpedo Minsk (13.) | 3-4-3 | 700 | 1:0 | |
3 | Sun Apr 14, 2019 | 4:00 PM | H | (6.) | Neman Grodno (9.) | 3-4-3 | 380 | 1:0 | |
4 | Sun Apr 21, 2019 | 2:00 PM | A | (6.) | FK Slutsk (14.) | 5-4-1 | 700 | 1:3 | |
5 | Sat Apr 27, 2019 | 3:45 PM | H | (5.) | Gomel (7.) | ? | 1.000 | 3:1 | |
6 | Mon May 6, 2019 | 6:00 PM | A | (2.) | Soligorsk (3.) | ? | 930 | 1:0 | |
7 | Sat May 11, 2019 | 2:00 PM | H | (4.) | Energetik-BGU (13.) | ? | 750 | 2:1 | |
8 | Sat May 18, 2019 | 3:00 PM | H | (3.) | Vitebsk (8.) | ? | 850 | 3:0 | |
9 | Fri May 24, 2019 | 4:00 PM | A | (2.) | Dinamo Minsk (7.) | ? | 2.300 | 1:0 | |
10 | Fri May 31, 2019 | 5:45 PM | H | (4.) | Torpedo Zhodino (5.) | ? | 1.250 | 1:0 | |
11 | Sat Jun 15, 2019 | 12:00 AM | A | (4.) | Dnyapro Mogilev (12.) | ? | 1.500 | 3:0 | |
12 | Sat Jun 22, 2019 | 4:00 PM | H | (5.) | BATE Borisov (2.) | ? | 2.100 | 0:0 | |
13 | Sat Jun 29, 2019 | 7:45 PM | A | (5.) | Dynamo Brest (1.) | ? | 9.160 | 5:1 | |
14 | Sun Jul 7, 2019 | 3:00 PM | H | (6.) | Slavia (8.) | ? | 1.100 | 2:1 | |
15 | Fri Jul 12, 2019 | 7:45 PM | A | (6.) | FK Minsk (12.) | ? | 350 | 3:3 | |
16 | Sat Jul 20, 2019 | 4:00 PM | A | (6.) | Gorodeya (7.) | ? | 1.100 | 1:2 | |
17 | Fri Aug 9, 2019 | 6:45 PM | H | (5.) | Torpedo Minsk (16.) | ? | 3:0 | ||
18 | Fri Aug 16, 2019 | 12:00 AM | A | (5.) | Neman Grodno (8.) | ? | 800 | 1:1 | |
19 | Fri Aug 23, 2019 | 5:00 PM | H | (4.) | FK Slutsk (11.) | ? | 600 | 0:1 | |
20 | Sat Aug 31, 2019 | 5:45 PM | A | (5.) | Gomel (14.) | ? | 2.900 | 2:2 | |
21 | Sun Sep 15, 2019 | 4:00 PM | H | (5.) | Soligorsk (3.) | ? | 850 | 0:1 | |
22 | Sun Sep 22, 2019 | 1:00 PM | A | (6.) | Energetik-BGU (15.) | ? | 400 | 1:2 | |
23 | Sun Sep 29, 2019 | 4:00 PM | A | (6.) | Vitebsk (11.) | ? | 870 | 2:0 | |
24 | Sun Oct 6, 2019 | 1:00 PM | H | (6.) | Dinamo Minsk (4.) | ? | 700 | 1:1 | |
25 | Sun Oct 20, 2019 | 1:30 PM | A | (6.) | Torpedo Zhodino (5.) | ? | 1.470 | 1:3 | |
26 | Fri Oct 25, 2019 | 12:00 AM | H | (5.) | Dnyapro Mogilev (13.) | ? | 650 | 1:1 | |
27 | Sun Nov 3, 2019 | 5:45 PM | A | (5.) | BATE Borisov (2.) | ? | 3.720 | 2:4 | |
28 | Sun Nov 10, 2019 | 12:00 AM | H | (5.) | Dynamo Brest (1.) | ? | 3.050 | 1:1 | |
29 | Sat Nov 23, 2019 | 12:00 AM | A | (5.) | Slavia (10.) | ? | 1.200 | 2:0 | |
30 | Sat Nov 30, 2019 | 12:00 AM | H | (5.) | FK Minsk (9.) | ? | 350 | 1:1 |
Belarusian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Third Round | Sat Jul 28, 2018 | 12:00 AM | A | Zhitkovichi | ? | 650 | 0:5 | ||
Round of 16 | Sun Aug 12, 2018 | 5:00 PM | A | Gomel | 3-4-3 | 2.500 | 0:2 | ||
Quarter-Finals 1st leg | Sat Mar 9, 2019 | 12:00 PM | A | BATE Borisov | 5-4-1 | 3.529 | 1:1 | ||
Quarter-Finals 2nd leg | Thu Mar 14, 2019 | 2:30 PM | H | BATE Borisov | 5-4-1 | 950 | 1:0 | ||
Semi-Finals 1st Leg | Wed Apr 10, 2019 | 5:00 PM | H | Soligorsk | 3-4-3 | 650 | 2:2 | ||
Semi-Finals 2nd Leg | Wed May 1, 2019 | 12:00 AM | A | Soligorsk | 5-4-1 | 2.350 | 4:2 AET |
Table section Vysheyshaya Liga 2019
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
2 | BATE Borisov | 30 | 40 | 70 | |
3 | Soligorsk | 30 | 38 | 65 | |
4 | Dinamo Minsk | 30 | 4 | 50 | |
5 | Isloch | 30 | 6 | 47 | |
6 | Torpedo Zhodino | 30 | 5 | 45 | |
7 | Gorodeya | 30 | 2 | 44 | |
8 | Slavia | 30 | -5 | 37 |